Investujte do e-kurzov. Ušetria vám čas a zlepšia budúcnosť

Investícia do budúcnosti a do svojho profesijného rastu je tým najlepším, čo človek pre seba môže urobiť. Nie je nad čím premýšľať – predovšetkým zamyslieť sa nad možnosťou využitia času, peňazí a efektivity.

Konkrétne hovoríme o investícii do internetových kurzov Excelu. Súčasť balíka MS Office už nevyužívajú len podnikatelia a firmy, ale aj študenti, vedci, manažéri, mamičky na materskej či ľudia, ktorí chcú mať vo svojich veciach poriadok. MS Excel však prichádza stále s novými inováciami, ktoré uľahčujú prácu s Excelom a vytvárajú geniálne podmienky na tvorbu akéhokoľvek obsahu v tabuľkách. Dôležité je však vedieť, ako a v čom vám pomôže internetový kurz Excelu a ako sa vám táto investícia v živote tisícnásobne vráti.

Ak ste absolventom vysokej školy alebo sa už dlho nachádzate na trhu práce, technologický pokrok sa stále vyvíja, no firmy vždy budú vyžadovať reporting, monitoring, data a analytiku. Je to dôležité najmä pre ich obchodný vývoj a štatistický prehľad. Ak máte pocit, že ste „zaspali“ niekde v minulosti a nenaučili sa excelovské vzorce, na internetovom kurze Excelu to dokážete rýchlo napraviť – rýchlo, spoľahlivo a dokonca ešte aj podľa vášho časového harmonogramu.

Vyberiete si náročnosť, podľa ktorej sa cítite a po kurze budete na vyššej úrovni. Kurz zväčša zahŕňa kvalitné okruhy, v ktorých sa zdokonalíte. Ide o prácu s dátami, funkciami, vzorcami a odkazovaním, ďalej vhodným výberom a nastavením štatistických a matematických funkcií a v neposlednom rade formátovaním. Ďalšou lekciou je tvorba grafov a ich formátovanie, práca s veľkým množstvom dát, zoraďovanie a filtrovanie, vytváranie kontingenčných tabuliek a nastavenia parametrov pre tlač.

Čo je dôležité podotknúť v rámci kurzu Excel a excelovskej tematiky ako takej, Excel pracuje pre vás, nie vy pre neho. To znamená, že značne uľahčuje pracovný, súkromný a študentský život a podnecuje k spolupráci, zdieľaniu súborov a odosielaniu tomu, komu chcete vy.

V čom vám ešte kurzy Excelu pomôžu? Excelovské tabuľky využívajú aj mnoho domácností, firiem či manažérov, ktorí si potrebujú zorganizovať čas nielen na týždeň, ale i na mesiac či celý rok: naplánovať podujatia, sčítať financie, preveriť štatistiky a analytiku. Čo je dôležité, ovládaním jeho funkcií vám ušetrí doma aj v práci množstvo času.

Pokiaľ vediete niektorých zamestnancov, môžete si sledovať ich doterajší vývoj a progres v práci prostredníctvom stanovených cieľov a porovnávať ich s predošlými mesiacmi, nastavovať im ciele do budúcna a zostavovať na základe týchto štatistík grafy do záverečných prezentácií, ktoré exportujete a môžu vyzerať graficky úhľadne – či už formou minimalizmu až po výrazné farby. Výber a kreativita je už len na vás.

Investovať do svojej budúcnosti nie je nikdy na školu a obzvlášť nie, keď ide o kurzy Excelu. Investícia, ktorá sa vám tisícnásobne vráti a nestojí ani príliš veľa. Okrem príjemnej kolónky v životopise vám dá aj pozitívne zručnosti, ako si ušetriť svoj čas, ktorý vám nezaplatí nikto!

Foto: pixabay.com