Idete na majstrovstvá sveta v hokeji v Bratislave a chcete byť lowcost?

Tento rok máme opäť po čase tú česť, že hostíme jedno z najväčších športových podujatí na svete, ide konkrétne o Majstrovstvá sveta v hokeji. Je to prakticky sviatok pre všetkých hokejových nadšencov a po celý čas trvania tohto podujatia, máte možnosť vidieť svoje hokejové idoly na vlastné oči. O čo viac, niekedy ich môžete stretnúť aj osobne v meste, v ktorom ich krajina hrá svoje zápasy.

V máji si teda 16 najlepších krajín sveta príde zmerať svoje sily s ostatnými krajinami a naša reprezentácia, ako hosťujúca krajina nemôže chýbať. Oproti minulým majstrovstvám sveta na Slovensku je tu však jedna veľká zmena, naša reprezentácia bude hrať svoju skupinovú fázu v Košiciach. Takže prakticky celé Slovensko sa bude musieť sťahovať pri zápasoch našej reprezentácie na východ. Ak chceme našich chlapcov vidieť aj v Bratislave, budeme musieť veriť, že sa im podarí postúpiť zo skupiny a budeme mať možnosť ich vidieť aj v Bratislave.

Diváci v Bratislave sa však môžu tešiť na skupinové zápasy velikánov z Ruska, Švédska alebo Česka. S podporou svojich reprezentácií je spojené aj dlhé cestovanie a potreba ubytovania v Bratislave. To však platí aj pre slovenských fanúšikov, ktorí sa vydajú do Bratislavy. Ubytovanie v Bratislave môže byť bezproblémové počas celého roka, avšak čím viac sa blíži toto podujatie, je ťažšie zohnať si miesto na prespatie. V prípade krátkodobej cesty do nášho hlavného mesta môžete využiť lacné ubytovanie v Bratislave v hosteli. Treba však myslieť na obrovský prílev turistov, ktorí aj tieto možnosti ubytovania budú určite využívať.

Foto: pixabay.com