Hamburg nie je iba o priemysle. Našťastie

Hamburg je jedno z najbohatších nemeckých miest, niet sa čomu čudovať, je to centrum priemyslu. Vyrábajú sa tu lietadlá Airbus, sídli tu najväčší výrobca medi na svete a sú to aj obrovské lodenice Blohm + Voss. Človek by si myslel, že predtým, ako vás tu pustia, musíte absolvovať školenie BOZP, aby ste sa po meste mohli voľne pohybovať. No nie je to celkom tak, pretože Hamburg dokázal svoju zdanlivú nevýhodu pretaviť na veľké lákadlo pre turistov. Čo by ste mali vidieť v tomto meste?

hamburg-328374_640

Užite si mix histórie a moderny

Jedným z najzaujímavejších miest v Hamburgu je jeho prístav, miešajú sa tu historické budovy z červenej tehly s najmodernejšími lodenicami a to isté sa deje aj na morskej hladine – môžete tu vidieť staré historické lode vedľa tých najväčších a najmodernejších zaoceánskych parníkov. Už len kvôli prechádzke touto štvrťou by ste si mali obstarať letenky od Lufthansy a vybrať sa sem. Toto je najlepší dôkaz, ako Nemci skvelo dokážu spojiť históriu s modernou architektúrou.

hamburg-1118747_640

Ďalšie Benátky do zbierky

Hamburg je po Amsterdame ďalším mestom, ktoré si vyslúžilo prezývku „Benátky“. Je to hlavne vďaka industriálnej štvrti Speicherstadt, ktorá je celá popretkávaná kanálmi. Krásne historické budovy z červenej tehly, jedinečná atmosféra a možnosť kúpiť si plavbu po týchto kanáloch robia zo Speicherstadtu skvelé miesto, kde môžete nasať jedinečnú atmosféru Hamburgu. Neďaleko nájdete ďalšie obrovské lákadlo – Miniatur Wunderland. Je to najväčšia vystáva železničných modelov na svete, teda nielen železničných, pretože tu nájdete aj množstvo domov, ľudí, krajín, kamiónov, lodí či stromov. Je to úplne neuveriteľné miesto, kde sa aj tí najdospelejší budú chcieť vrátiť do svojich detských čias.

hamburg-959226_640

Spoznajte kus histórie

Centrum Hamburgu sa nesie v historickej nálade. Tak ako množstvo nemeckých miest, aj Hambrug bol počas druhej masívne bombardovaný, ale dnes to nie je vôbec poznať. Krásna radnica, kostoly a historické uličky sú veľkým lákadlom. Tak čo, už si bookujete letenky do Hamburgu?

Foto: pixabay.com