Čo sa dá zaobstarať peniazmi

Tvrdenie, že za peniaze si všetko nekúpite, je viac než pravdivé. Nemôžete si za ne kúpiť lásku v pravom zmysle slova, nemôžete si za peniaze kúpiť zdravie, ba dokonca často ani šťastie. Avšak, ak si svojpomocne, bez peňazí, nadobudnete všetky spomínané životné krásy, môžete si za peniaze privodiť toľko radosti, koľko sa vám ráči. Peniaze vám môžu zabezpečiť krajší život plný nezabudnuteľných zážitkov.

Peniaze sa dajú míňať dvomi spôsobmi. Jeden je možné považovať za míňanie s pozitívnym účinkom a ten druhý za míňanie, ktoré až také košér nie je. Každý, kto má dostatok financií na míňanie, uváži sám, čo mu spraví radosť, čo je najlepšie pre neho a čo mu chýba. Peniazmi si môžete zaobstarať lepšie vzdelanie, no samozrejme, musíte sa o to pričiniť aj sami. Napríklad také učenie jazykov je pomerne drahou záležitosťou. Peniazmi si môžete zaplatiť kurzy s lektormi a svojou vôľou sa zdokonaľovať.

Peniazmi si môžete zaobstarať aj životné zážitky, na ktoré nikdy nezabudnete, môžete sa dostať na miesta, kde sa priemerný človek nedostane, môžete zažiť veci, ktoré sa bez peňazí ťažko zažijú. S peniazmi si môžete zabezpečiť materiálnych vecí toľko, koľko vám len bankové konto dovolí. Ak máte financie, nestane sa vám, že budete mať prázdnu chladničku, že budete mať nedoplatky alebo že si nebudete môcť dovoliť kúpiť tonery hp do tlačiarne.

Peniazmi si síce nemôžete zabezpečiť lásku, no ak ju už máte, môžete si zabezpečiť lepší sexuálny život. Stačí vám navštíviť sex shop a kúpiť si naozaj hocičo, na čo dostanete chuť. Tou odvrátenou stránkou dostatku alebo prebytku financií je míňanie na nesprávne veci. Míňanie na písanie seminárnych prác na jednej strane nie je morálne, na druhej strane oberáte sami seba o vzdelanie. Peniaze by ste mali míňať opatrne, rozumne a na správne účely.