Casio povýšilo hodinky G-Shock na samostatnú značku

Casio. Od kalkulačiek k hodinkám. Značka Casio sa prvýkrát objavuje v súvislosti s výrobou hodiniek v roku 1974, kedy predstavili CASIOTRON, prvé digitálne hodinky na svete s automatickým kalendárom. Bolo to v čase, keď hodinársky priemysel ešte len spoznával prichádzajúce digitálne technológie.

G-Shock

Firma Casio mala v tom čase jednu obrovskú výhodu. Ako výrobca kvalitných kalkulačiek mali k dispozícii tú najmodernejšiu technológiu. A na samom začiatku zrodu kultových hodiniek si položili otázku: “Čo sú vlastne náramkové hodinky?”

CASIOTRON predstavoval úplný odklon od vtedajších náramkových hodiniek. Hodinky Casio mali byť také, ktoré by ukazovali všetky aspekty času od sekúnd, minút, hodín, dní až po mesiace. Takisto chceli eliminovať nutnosť reštartu kalendára kvôli zmene v dĺžke mesiacov. To všetko (a omnoho viac) sa im aj podarilo.

O desať rokov neskôr firma Casio pokračuje v hodinkovej revolúcii. V roku 1983 prichádza na trh s ďalšou novinkou. “Shock resistant G-Shock watch”. Hodinky odolné voči nárazom, prostredníctvom ktorých vyvrátili dovtedy tak uznávaný názor, že hodinky sú drahý šperk s ktorým treba zaobchádzať veľmi opatrne. G-Shock predstavili ako svetovo najtvrdšie hodinky. Svet okamžite spozoroval ich praktickosť dokonale prepojenú s funkčnosťou a netradičným, nepoznaným dizajnom. V 90tych rokoch ich predaj začal stúpať neuveriteľnou rýchlosťou.

Vďaka neustálemu využívaniu najnovších technológii Casio začalo pridávať funkcie ako solárnu technológiu, rádiom riadenú technológiu, ešte odolnejšie materiály a neustále sa snaží prekonať konvenčné myslenie spojené s hodinkami. Značka G-Shock sa stala vlajkovou loďou Casio.

hodinky-casio-G-Shock

V súčasnosti je Casio G-Shock samostatná značka, ktorá obsahuje viacero kategorií ako G-Classic, G-Premium, Waveceptor či kolekcie S-Series a Baby-G pre ženy. Viaceré kategórie majú aj svoje podkategórie, ktoré G-Shock vyvinul v spolupráci známych celebrít, pilotov, či rôznych športovcov a tak sú G-Shock prispôsobené naozaj každému.

Ako úplnú novinku predstavujú nové G-Shock Gulfmaster GNW-1000, solárne napájaný model vyvinutý spoločne s námorníkmi. Vďaka novým G-Shockom sa dozvieme aké bude počasie, identifikujeme atmosférický tlak a dozvieme sa aj to, kedy príde príliv a odliv. Takže zistiť zvýšenie hladiny vody, napríklad v prípade kotvenia, nebude žiadny problém. Ak sú toto základy nového radu Gulfmaster, myslím, že sa máme na čo tešiť.