Calvin Klein – značka, ktorá sa zrodila pre všetkých

Hľadáte pre svoje oblečenie nový rozmer vkusu, kvality a možno aj jemnej mladistvosti? Osviežte svoj šatník trendy značkovým oblečením celosvetového pôsobenia. Zamilujte si kolekciu Calvin Klein a za vašimi jarnými outfitmi sa budú celé námestia otáčať. Zoznámte sa s úžasným módnym návrhárom Calvinom Kleinom!

V roku 1968 si Calvin Klein splnil sen o vlastnej odevnej značke, ktorá sa vďaka jeho talentu len a len rozrastala. O svet módy a odevného dizajnu sa zaujímal už od detstva. Vyštudoval strednú návrhársku školu, čím bol bližšie k svojim kariérnym snom. Od roku 1968 sa už tešil z vlastnej značky a obchodu v New Yorku.

Svoje podnikateľské aktivity vyvíjal spoločne s Barrym Swartzom, a tak sa ich odevný business mohol úspešne rozvíjať. O značke Calvin Klein sa zanedlho šírili len príjemné a pozitívne informácie. Svedčí o tom napríklad aj prestížne ocenenie za módnu kolekciu len dva roky po založení značky. Firma mala miliónové obraty a každou novou kolekciou rozvírila množstvo diskusií vo svete prestížnej elegancie.

Vkusný a zároveň hodnotný minimalizmus v šatníkoch a kozmetike

Calvin Klein udával smer vo viacerých štýloch a spôsoboch odievania. Úspešnou, respektíve mega úspešnou sa stala kolekcia džínsov a spodnej bielizne. Nielen návrhy džínsových odevov, ale aj všetky ostatné podliehajú jednoduchosti, minimalizmu a mladistvosti. Džínsy sa tak stali takmer povinným, dizajnovým doplnkom pre každý trendy šatník. Meno značky bolo vyšité na zadnom vrecku nohavíc.

Začiatkom 80. rokov Calvin Klein predstavil kolekciu pánskej spodnej bielizne, ktorou vyjadril moderný, ale zato sofistikovaný štýl. Značka Calvin Klein sa zameriava nielen na oblečenie, ale aj obuv, doplnky a kozmetiku. Príkladom sú čisté línie Calvin Klein parfumov. Vonné kompozície patria k popredným a revolučným aj vďaka dokonalému dizajnu flakónov.

Foto: pixabay.com