Ako vykúzliť čaro Vianoc? Tieto doplnky vám nesmú chýbať!

Najkrajšie sviatky v roku sa pomaly blížia. Čoraz častejšie nás zamestnávajú myšlienky na darčeky, pečenie perníkov a zdobenie bytu. Akú výzdobu zvoliť, aby boli Vianoce naozaj čarovné?

Štýl výzdoby si vopred premyslite

Ešte skôr, ako začnete nakupovať výzdobu, ujasnite si, aký štýl chcete použiť. Páči sa Vám jednoduchá výzdoba so slamenými a drevenými ozdobami? Alebo túžite skôr po luxusných a ligotavých Vianociach? Skvelým nápadom môže byť aj retro výzdoba, či výzdoba podľa nejakého motívu, napr. vianočnej rozprávky.

S farbami opatrne

Vo všeobecnosti platí, že pri vianočnej výzdobe by ste mali kombinovať dve alebo tri farby. Pri väčšom množstve vznikne chaotický neestetický gýč. Obľúbenými farbami Vianoc sú biela, zlatá a červená, ale inšpirovať sa môžete aj striebornou či fialovou. Fantázii sa medze nekladú, hlavne, aby výzdoba pôsobila príjemne a dodala vášmu bývaniu vianočné čaro.

Aj malý rozpočet dokáže zázraky

Aj s malým rozpočtom môžete vykúzliť nádhernú výzdobu. Nemusíte kupovať luxusné gule, svetlá, sviečky a ďalšie ozdoby. Veľa inšpirácií nájdete aj na internete. S trochou kreativity vytvoríte výzdobu aj s pomocou farebného papiera, stužiek, paličiek, lepidla a trblietok. Skvelým nápadom je nakrájať na kolieska pomaranče a citróny, ktoré necháte vysušiť a zavesíte na stromček alebo niekam do bytu. Nielenže vyzerajú dobre, ale celý byt aj prevoňajú. Výzdobu za pár eur nájdete aj v obchodoch. Stačí prelistovať online letáky, kde nájdete vkusné a jednoduché ozdoby za priaznivé ceny.

Čo vo výzdobe nesmie chýbať?

Začať by ste mali od predvianočného obdobia, ku ktorému neodmysliteľne patrí adventný veniec. Zapaľovanie sviečok nám pripomína, že sviatky sa už blížia, rovnako ako adventný kalendár so sladkosťami, ktorému sa potešia hlavne tí najmenší. Na zdobenie stromčeka si pripravte vianočné gule, zvončeky, hviezdičky a ligotavé reťaze. Nezabudnite na osvetlenie, ktoré patrí nielen na stromček, ale môžete ním ozdobiť aj exteriér domu. Roztomilými doplnkami sú rôzne postavičky škriatkov, anjelov, sobov a bábik. Pri vianočnom stolovaní zas nesmú chýbať sviečky a ozdobné servítky. Na balenie darčekov zužitkujete baliaci papier alebo darčekové tašky. Možno sa zdá, že je toho veľa, ale v skutočnosti sa dá všetko nakúpiť aj v jednom obchode. Neveríte? Prelistujte si najnovší Kik leták a vyzdobte si domov tými najkrajšími ozdobami.

Foto: pexels.com