Ako správne prepravovať vianočný stromček

Je tu jedno z najkrajších období v roku a to Vianoce. Zároveň patrí aj medzi najhektickejšie. Treba všetko postíhať. Napiecť, navariť a do toho aj pekne ozdobiť vianočný stromček. Ale prvá vec je, ako ho dostať domov? Ak si vyberiete auto, dajte si veľký pozor ako ho budete prevážať. Ak ho nesprávne upevníte môžete dostať až 50 Euro pokutu.

Ak ho budete chcieť prepravovať v interiéri auta, uistite sa, že sa vám tam ten krásny dvojmetrový stromček aj zmestí. Niekedy to jednoducho nemusíte odhadnúť, ak nemáte vhodný typ auta. Preto je dobré prevážať stromček v SUV ako Opel Grandland alebo Opel Crossland. Tiež si vyskúšajte, či viete sklopiť dopredu predné sedadlo spolujazdca. Nezabudnite nato, že aj pri preprave stromčeka v interiéri musí byť prevážaný v aute tak, aby sa pri jazde nepohyboval. Inak môže pri brzdení ublížiť posádke auta, ale aj ostatným účastníkom cestnej premávky.

Ideálne je prevážať vianočný stromček na strešnom nosiči auta. Hlavnej je nezabudnúť ho správne upevniť! Po upevnení na strešnom nosiči by sa mal stromček zaistiť dostatočným počtom pevných upínačov ako napríklad gurtne. V žiadnom prípade nepoužívajte elastické. Aby sa zabránilo skĺznutiu stromčeka z nosiča, musia byť popruhy fixované o hornú časť stromčeka, ale aj okolo stromčeka alebo jeho kmeňa.

Foto: pixabay.com