Aké výhody poskytujú letné pneumatiky?

Vedeli ste, že letné pneumatiky by ste mali nasadiť vo chvíli, keď teplota na teplomery dlhodobo stúpne nad 7 stupňov Celzia? Avšak, nie každý z vodičov tento fakt vie, ba dokonca mnohí ignorujú to, že nejaké prezutie pneumatík je vôbec nutné, veď stačí dojazdiť zimné pneu počas leta a viacej sa týmto zaoberať netreba. Omyl! Ak vám záleží na bezpečnosti premávky a zároveň by ste chceli ušetriť nejaké to euro pri tankovaní, letné pneumatiky sú nutnosťou! Pýtate sa, aké výhody poskytujú práve letné pneumatiky?

Prezuť pneumatiky musíte!

Síce v zákone nie je uvedená nutnosť prezúvania zimných a letných pneumatík, keďže mnohí vodiči používajú celoročné pneu, je dobré uvedomiť si, že mať dva typy pneumatík sa skutočne oplatí. Oba typy zmesí sú rozdielne, čiže jazdné vlastnosti sú prispôsobené ročnému obdobiu. To znamená, že zimné pneumatiky poskytujú stabilitu na zasneženej vozovke a naopak, letné pneumatiky na suchej vozovke počas letných mesiacov.

Vedeli ste, že zimné, ale i letné pneumatiky je ideálne vymeniť za nové zhruba po 4 sezónach? Ak si týmto však nie ste istý a máte pocit, že je ešte čas na kúpu nových pneu, skontrolujte hĺbku dezénu. Tá by mala byť v prípade zimných pneumatík aspoň 4 mm, v prípade letných pneumatík 1,6 mm. Ak sú tieto hodnoty prekročené, je najvyšší čas zainvestovať do kvalitných pneu, a to predovšetkým z bezpečnostných dôvodov!

Svojpomocné prezutie – áno alebo nie?

Ak patríte medzi domácich „kutilov“, je vysoká pravdepodobnosť, že lacné pneumatiky Zeetex zvládnete prezuť aj vy. Avšak vo všeobecnosti sa odporúča navštíviť špecializovaný pneuservis, kde prezutie pneumatík, ako i kontrolu tlaku pneumatík, hĺbku dezénu či geometriu kolies spravia skúsení odborníci za vás. A to za prijateľnú cenu! Okrem toho vám poradia, ako zvýšiť životnosť pneumatík či prečo je vhodné mať elektróny, ktoré taktiež určitým spôsobom prispievajú k bezpečnej a plynulej jazde na akomkoľvek type terénu.