Aj páni majú svoje dni

Teraz nemáme v pláne rozoberať charakter reklamy, v ktorej sa táto veta náhodne spomína. V našom prípade je snahou pomôcť mužom, ktorí si nevedia v niektorých prípadoch poradiť so svojím problémom. Zdravie máme len jedno, preto by sme si mali dať na jeho kvalite záležať. Pokiaľ sa niektorá časť z rôzneho dôvodu opotrebuje, mali by sme sa pokúsiť ju napraviť, vyliečiť a dať do pôvodného stavu.

Špecialista nie len na mužské problémy

Osloviť urológa je pre väčšinu mužov veľkým problémov. Zohráva v tom svoju úlohu ostych a samozrejme aj nezáujem riešiť problémy, ktoré sa na začiatku javia ako minimálne. Urológ je lekár, ktorý sa špecializuje na ochorenie a diagnostiku močového ústrojenstva a mužských pohlavných orgánov. Najčastejšími pacientmi sú najmä muži.

Samozrejme, že ani ženy nemajú prístup zakázaný a liečbu u urológa využívajú tiež, dôvodom je častejší zápal močového mechúra a problémy s unikaním moču a bolesťami v oblasti dolného chrbta. V minulosti u urológa riešili muži najmä záležitosť obriezky, ktorá sa ani dnes nedostala celkom do úzadia.

Úlohou je hlavne pomôcť

Ak sa človek rozhodne pre návštevu urológa, musí zahodiť ostych. Vieme, že v oblasti pohlavných orgánov je to v niektorých prípadoch ťažšie, pretože je to predsa len cudzí človek. Vždy je to však lekár, ktorého úlohou je vám pomôcť v ťažkej situácii a poradiť vám, kedy je dôležité sa dobre zavinúť do deky, aby vás chlad nedostal na nemocničné lôžko.

Kedy sa obrátiť na urológa?

Možno to nie je ani z ostychu, možno je to nevedomosť, s ktorou vám nepomohol ani váš odborný lekár. Preto vám odporúčame sa v prípade nasledovných problémov obrátiť na najbližšieho urológa:

  • hrčka na semenníkoch
  • zápaly obličiek, močovodov (štípanie a pálenie v oblasti pohlavných orgánov)
  • ochorenie prostaty (časté močenie)
  • problémy pri pohlavnom styku
  • prevencia v oblasti nádorových ochorení
  • konzultácie pred špeciálnym zákrokom obriezky, vazektómie a iných

Urológ je tu na to, aby vám vedel v prípade vzniku problémov v týchto oblastiach pomôcť, nečakajte a začnite zodpovedne pristupovať k svojmu zdraviu.

Foto: pixabay.com